Doprava kolem nás - Včelky

Copak se nového v dubnu u Včeliček naučíme, co zjistíme, objevíme, vytvoříme...?

Budeme s dětmi diskutovat o dopravě. Co tento pojem vlastně znamená, co si pod ním mohou představit. Co to je dopravní výchova. K čemu nám doprava slouží, jaké jsou druhy dopravy. Že se nejedná pouze o přepravu osob, ale také přepravu nákladní nebo i dopravu v zemědělství či stavitelství. Děti si osvojí znalosti dopravních prostředků.

V další části se budou seznamovat s dopravou ve svém okolí, kde žijí, v okolí mateřské školy.

V rámci prevence bezpečnosti dětí v dopravě se bude jednat o témata:

1, Dítě v roli chodce – jeho pohyb po chodníku a bezpečné přecházení komunikace.

2, Dítě v roli spolujezdce v osobním automobilu – bezpečné nastupování a vystupování z auta, bezpečná jízda, bezpečný pohyb na parkovišti.

3, Dítě v roli cestujícího v hromadné dopravě – bezpečný nástup a výstup z dopravního prostředku, bezpečná jízda, čekání na zastávce, slušné chování k ostatním cestujícím.

4, Dítě v roli cyklisty – výběr vhodného místa pro jízdu na kole a bezpečná jízda na kole s bezpečnostními prvky.

A hned na začátek jsme si dali závody Formule 1 - ale nejdříve jsme si ty formule museli poskládat z papíru, pokreslit, vybrat značku auta a ještě se naučit dobře foukat.

Ve fotogalerií najdete další fotky: https://www.msbalzacova.cz/duben-vcelky-2024-18-521-gal.html