Záchrana ježečků

V pondělí dopoledne na nás čekalo na naší zahradě překvapení. A představte si, že byly dokonce hned dvě! Děti našly v trávě dva malé, opuštěné ježečky.

Třásli se zimou, protože ráno bylo pořádně chladno, ostatně tak už to na konci září bývá. S dětmi jsme diskutovali, co s ježečky uděláme a nakonec p. učitelky z medvíďat přišly s nápadem, zavolat do záchranné stanice pro zvířata. 

Tam nás odkázali na dobrovolného záchranáře pro zvířata p. Bittera, který bydlí v Havířově, takže ježečci byli předáni do rukou odborníka, který se nejen nalezeným, ale i raněným zvířátkům věnuje. Při předání p. Bitter říkal, že by tito ježečci dlouho nepřežili a že je dá zahřát do speciálního inkubátoru.

Také se p. učitelka Zuzka S. dozvěděla, že tuto péči o zvířata dělá p. Bitter dobrovolně a veškeré náklady spojené se záchranou zvířat hradí ze svého důchodu.

Takže jsme se rozhodli udělat sbírku  krmiva pro ježky -   kapsičky a granule pro kočky- to mají malí ježci rádi. Pokud se budete chtít připojit, kapsičky a granulky předejte paní učitelce ve třídě.

Prosíme, přineste krmivo do 9. října, poté předáme.

Za ježečky moc děkujeme...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.