Včelky na návštěvě v šicí dílně 2023
22.

Včelky na návštěvě v šicí dílně 2023

Včelky se dneska měly možnost podívat do šicí dílny kousek od naší školky. Nejprve jsme nakoukli do přípravny, kde se všechny látky stříhají. Děti viděly, že existuje stroj, který dokáže ustřihnout až 25 ks na sobě položených látek. Mohly si na látky sáhnout a prověřit jejich pevnost. Prohlédly si všechny jednotlivé kousky nastříhaných látek, které v další malé dílně švadleny kompletují. Shlédly oblečení, v nedokončeném stavu. Někde chyběly rukávy a jinde dírky na knoflíky. To jakým způsobem se dělají mohly vidět na speciálním stroji. Děti zaujala rychlost s jakou se dá šít na stroji zvaném overlock. V závěru exkurze nám švadleny do školky na procvičování vytvořily pomůcku na procvičování jemné motoriky (zapínání a odepínání patentků).  Děti zjistily, že ušité věci posílají kamiónem třeba až do Belgie. A pro koho to vlastně šijí naše švadlenky? No přece například pro hasiče, zdravotníky i jiné pracovníky z různých zemí.