Školka v přírodě 2. den

Máme za sebou první noc, která proběhla naprosto hladce. Všechny děti vstávaly s úsměvem, protože skřítek opravdu schoval sladké překvapení pod polštář :-) Po vydatné snídani, při které vzaly děti čokokuličky útokem, proběhly venku ranní prosociální hry (lidská stonožka, ve dvou se to lépe táhne, kyblíkovaná). Potom se děti pustily do hledání brouků a motýlu, které posléze pozorovaly pod lupou a mikroskopem. Protože nám počasí opravdu přeje, mohly děti trávit celé dopoledne venku na hřišti hraním volných her. Při tak vydatném hraní ovšem také vydatně vyhládne, takže byl čas na oběd. Tentokrát vývar a rajská omáčka. Po potřebném odpočinku, během kterého nám poštovský panáček přinesl opravdu hromadu nádherných pohledů od rodičů :-), jsme se mohli vydat na výlet do Muzea tradičních valašských řemesel. Tady na děti čekala praktická ukázka tradičních řemesel (kovář, tkadlena). Potom jsme se vydali na procházku prohlédnout si místní kostelík se hřbitovem. Výlet jsme zakončili Stezkou tradičních valašských řemesel v podobě soch vyřezaných do dřeva. Po cestě zpátky děti nasbíraly přírodniny, které potřebují pro výrobu skřítka. Sladkou tečkou po náročném dni byla večeře v podobě výborných palačinek :-) Po večeři proběhlo vyhodnocení soutěže o nejlépe uklizený pokoj a zasloužený spánek. (Více fotografií pro přihlášené ve fotogalerii).