Škola v přírodě 2022 - den třetí

Tak máme za sebou i třetí den školky v přírodě. Už se jen dvakrát vyspinkáme a budeme doma.

Dneska jsme měli opět náročný den. Pořádně jsme se ráno nasnídali a hned poté se přesunuli na zahradu u našeho penzionu. Tady jsme jako první oslavili narozeniny kamaráda Toníka. Následovalo seznámení s novou kamarádkou vílou Amálkou, která měla za úkol si v naší parfumerii (z parfému již vyrobených první den) vybrat parfém. Znáte například značku parfému Sloní lístek, Grana, Uhrančivý pohled nebo Smrkový? Věřte mi, neměla to holka jednoduché, vybrat si ten nejlepší. 

Po volných hrách na zahradě, jsme se opět vrhli na procvičení svého těla a svých dovedností. Tentokrát byly hry zaměřeny na již zmíněné draky, za kterými celou dobu putujeme. Lovili jsme dračí vejce, plnili jsme dračí jezero (přenášení vody) a zahráli jsme si hru Dračí chůze, u které jsme přenášeli balon mezi nohama. 

Posilnili jsme se výborným obědem (Rajská omáčka, kuličky a knedlík) a po poledním klidu jsem opět vyrazili prozkoumávat  nejbližší okolí a hledat dračí stopy.

Nebudete však věřit, co jsme našli. Místo dračích stop, jsme objevili velké pasti na draky pověšeny na stromě. Proto jsme se rozhodli draky varovat, aby je lovci nechytili a postavili jsme jim znamení na zemi, že se zde nemají vůbec zdržovat. 

O kousek dál v lese jsme si ještě postavili mužíky z kamení, vyzkoušeli si frotáž kůry stromů a také jsme načerpali energii ze stromů. 

Po zpáteční cestě jsme si udělali kloboučky z obrovských lopuchů, aby nás chránily před sluníčkem. Tím pádem se z nás stali skřítci Lopušňáci. :) Nasbírali jsme si také pár bylinek, které jsme později nalepili do svých deníčků. 

Na závěr bychom chtěli moc pozdravit naše kamarády, kteří zůstali ve školce a také paní učitelky. Děkujeme, za krásné obrázky, které jste nám nakreslili a už se na Vás všechny moc těšíme. 

Všechny děti, paní učitelky Terka, Hanka, Silva, Nelly a pan učitel Honza. :)