Nejsme žádní Otesánci!

Co se děje u Včeliček?

Záměrem celého bloku je prostřednictvím prožitkového učení seznamovat děti se základy zdravé výživy a důležitosti pohybu v životě člověka. Snažit se dětem přiblížit původ potravin - zda jsou rostlinného či živočišného původu. Budeme zjišťovat z čeho se např. peče chleba, odkud se bere mléko nebo jak se vyrábí máslo. Sami si vyzkoušíme domácí výrobu jogurtu, připravíme salát nebo dopolední svačinku... Také se pokusíme navrhnout vlastní jídelníček a domluvit se s paní kuchařkou, aby nám podle něj uvařila. A co dál? No přece pohybem si zdraví upevnit.

První setkání bylo s pohádkou O Otesánkovi. Diskutovali jsme o tom jaké množství jídla je správné sníst, jaké jídlo máme nejraději a co by se stalo, kdybychom jedli jako Otesánek. A protože jsme si také povídali a našich oblíbených jídlech, upekli jsme malé "donůtky". Děti se do této činnosti zapojily s obrovskou chutí. Předháněly se, kdo bude vážit ingredience, kdo míchat těsto a kdo první ochutnávat.

Všichni jsme si moc pochutnali! viz přiložená fotogalerie

Sledujte nás...

V tomto týdnu od 6.2. jsme si s dětmi povídali o mléčných výrobcích, z čeho se vyrábí a proč jsou pro naše tělo důležité. Děti si také vyzkoušely jak se ,, tluče máslo." A věřte nebo ne opravdu se jim máslo podařilo vyrobit a další den si jej mohly namazat na pečivo.

V týdnu od 13.2. jsme děti seznámili s druhy obilovin, jak vypadá klásek a potom zrno, které se z něj dostane a aby jsme si jen o mouce a obilí nepovídali, tak jsme si zkusili upéct chleba .

Fotky z dalších činností budeme průběžně přidávat do fotogalerie..https://www.msbalzacova.cz/seznam-galerii.html