Jak se Krteček orientuje ve svém okolí?

Záměrem tohoto červnového tématu je rozvíjet u dětí povědomí o přírodě, zvířátkách a také o místě ve kterém vyrůstají. Děti se seznámí s živočichy, kteří žijí v lese, na louce, ve městě. Budou rozvíjet svůj orientační smysl a získají povědomí o světových stranách a turistických značkách. Také se děti naučí adresu, cestu domů a seznámí se záchytnými body ve svém okolí. Věnovat se budeme i pravidlům chování v přírodě.

Na úvod měsíce děti oslavily Den dětí, který si moc užily. Čekal na ně totiž skákací hrad a Klaun Bambula, který pro ně vytvořil zvířátka z balónků a meče. Děti zaujalo i malování na obličej. Následně tvořily město Havířov vlastníma očima pomocí dřevěných kostek a hraček.

Do školky za dětmi také přijely opravdové motorky, které sklidily úspěch nejen u kluků, ale i holek. Děti si postupně vyzkoušely všechny motorky a měly z toho velikou radost.